چای سبز و کبد چرب

چرا چای سبز بر درمان کبد چرب تاثیر دارد؟

چای سبز و کبد چرب از این رو به یکدیگر پیوند خورده اند که مصرف این چای می تواند به عنوان دارویی موثر کبد چرب شما را درمان کند. چای سبز یکی از معروف ترین نوشیدنی های موجود در جهان است. باور ها بر این است که چای سبز می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرده و همچنین بسیاری از بیماری ها را درمان کند. یکی از از این بیماری ها، بیماری کبد چرب بدون الکل (NAFLD) است. تحقیقات اخیر دانشمندان تاثیر فراوان خواص چای سبز را در درمان بیماران NAFLD به اثبات رسانده است. از این رو دو نام چای سبز و کبد چرب معمولا برای افرادی که مشکلات کبدی دارند بسیار آشناست. کبد شما یکی از بزرگترین و مهم ترین اعضای بدن شما است. کبد نقش های بسیار حیاتی را در بدن شما بازی می کند؛ سموم را از خون شما پاک می کند و غذا ها را به سوخت و انرژی تبدیل می کند. بیماری کبد چرب زمانی به وجود می آید که چربی ها در کبد شما تجمع پیدا کنند. این بیماری معمولا در افرادی که از مشروبات الکلی استفاده می کنند بسیار دیده می شود، اما در افراد غیر الکلی هم شاهد این بیماری هستیم. اثبات شده است که مواد موجود در چای سبز برای افرادی که بیماری کبد چرب دارند مفید است.

دلایل گره خوردن چای سبز و کبد چرب

گفته شد که چای سبز بر درمان کبد چرب تاثیر بسزایی دارد، اما دلیل آن چیست؟ چای سبز از برگ های چای سبز درست می شود و شامل مواد مفیدی است. درون آن ماده ی (EGCG (epigallocatechin-3-gallate وجود دارد که خود این ماده بخشی از یک گروه مواد است که پلی فنل نام دارد. این مواد تاثیرات آنتی اکسیدانی دارند و می تواند از سلول ها و بافت های بدن شما در برابر مولکول های سست که رادیکال آزاد نام دارند محافظت کنند. آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز با رادیکال های جفت می شوند و اجازه نمی دهند آسیبی به بدن شما وارد شود. آنتی اکسیدان ها از تجمع رادیکال های آزاد در کبد جلوگیری می کنند. این ویژگی چای سبز یکی از دلایل گره خوردن چای سبز و کبد چرب است. درمانگران چینی بر این باورند که استفاده مداوم از چای سبز باعث جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان کبد می شود.
یک فنجان معمولی از چای سبز حاوی 50 میلی گرم تا 150 میلی گرم پلی فنل است. همچنین چای سبز می تواند به صورت عصاره و مایع در کپسول ها به کار گرفته شود.

بیشتر بخوانید:  لاغری شکم با دمنوش گیاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *