دمنوش های دوران بارداری 2

دمنوش های دوران بارداری

دمنوش های دوران بارداری باید کاملا به دقت انتخاب شوند. جنین کودک شما در این دوران در حال شکل گرفتن است. پس تغذیه ی یک خانم باردار در این دوران بسیار حائز اهمیت است. دمنوش هایی که در این دوران مصرف می شوند باید کاملا مطمئن و بی خطر باشند. در نهایت شما باید با دکتر خود در مورد مصرف هر دمنوشی مشورت کنید. در ادامه قصد داریم تعدادی از دمنوش های دوران بارداری که مناسب این دوران و بی خطر هستند را معرفی کنیم.

  • چای برگ تمشک قرمز

این چای به عنوان یکی از دمنوش های مناسب و بی خطر دوران بارداری شناخته می شود. معمولا این چای را در سه ماهه ی دوم و سوم بارداری مصرف می کنند. برگ تمشک قرمز بعنوان یکی از دمنوش های دوران بارداری، منبع غنی آهن به شمار می آید و انقباض رحم را افزایش می دهد. برخی از استدلال گران مجلات سلامت طبیعی بر این باورند که چای برگ تمشک قرمز باعث کوتاه شدن دوران حاملگی می شود. البته این ادعا هنوز به صورت رسمی مورد قبول واقع نشده است.

  • چای برگ نعناع یکی از دمنوش های دوران بارداری

یکی دیگر از دمنوش های مناسب دوران بارداری چای برگ نعناع است. نعناع سرشار از خواص مفید و مواد مغذی است. این گیاه بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی و مفید را در دل خود جای داده است.
استفاده از دمنوش نعناع در دوران بارداری تهوع را کم می کند. همچنین حال بد و گاز های صبحگاهی را به حداقل می رساند. افزایش زربان قلب در دوران بارداری امری شایع میان بانوان است. باید بدانید که مصرف زیاد چای نعناع بعنوان یکی از دمنوش های دوران بارداری، می تواند باعث تشدید افزایش زربان قلب شود.

  • دمنوش میوه خشک
بیشتر بخوانید:  خواص گزنه و برگ زیتون

دمنوش هایی که به وسیله ی انواع میوه های خشک تهیه می شوند برای مصرف دوران بارداری بی خطر هستند. می توانید دمنوش هایی که از توت، انواع سیب و مرکبات تهیه شده اند را در این دوران امتحان کنید.
چای لیمو تازه نیز می تواند در این دوران مناسب باشد. این چای خوش عطر و طعم در تسکین اضطراب، کاهش استرس، درمان بی خوابی و کمک به هضم بسیار مفید واقع می شود.

دمنوش های دوران بارداری 2

در دوران بارداری از دمنوش های زیر دوری کنید

بسیاری از دمنوش ها به دلیل اسید های مختلف و دیگر موادی که در گیاه آن ها موجود می باشد بعنوان دمنوش های دوران بارداری مورد استفاده قرار نمی گیرند. مصرف چنین دمنوش هایی می تواند برای سلامت جنین خطرناک باشد. در ادامه لیستی از این دمنوش ها را مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *