خواص گزنه و برگ زیتون

خواص گزنه و برگ زیتون

خواص گزنه و برگ زیتون می توانند برای کاهش وزن و همچنین درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. گزنه گیاه دارویی بسیار مناسبی است که عمل سم زدایی را در بدن انجام می دهد. سم زدایی باعث خلاص شدن از شر ضایعات متابولیک و انباشته شده در کبد، ، کلیه ها، معده و دستگاه گوارش می شود. این عمل باعث می شود که بدن شما بسیار کارآمدتر از قبل کار کند. این بدان معنی است که شما بیشتر انرژی بدنتان را بدون اینکه اتلاف انرژی داشته باشید می توانید مصرف کنید. به اینصورت متابولیسم بدنتان بالا می رود.
خواص گزنه و برگ زیتون می تواند علاوه بر کنترل وزن، به سلامت قلب شما کمک کند، سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد، از ابتلا به دیابت جلوگیری کند و به سالم ماندن استخوان های شما کمک کند.

خواص گزنه و برگ زیتون در دیابت

مدارکی وجود دارند که ثابت کرده اند برگ زیتون می تواند خواص طبیعی گوناگونی را در درمان دیابت ارائه کند. عصاره ی برگ زیتون قابلیت کاهش مقاومت انسولین و افزایش تولید انسولین در پانکراس را دارد.
این قابلیت برگ زیتون به دلیل ویژگی هیپوگلیسمی (کاهش قند خون در بدن) این گیاه و توانایی آن در کنترل سطح گلوکوز خون می باشد.
همچنین متخصصان به این نتیجه رسیده اند که مصرف چای گزنه در طول هشت هفته و به صورت روزانه می تواند باعث کمک به روند بهبود دیابت شود. البته این قضیه شامل حال بیمارانی که از داروهای شیمیایی ضد دیابت استفاده می کنند، نمی شود.
مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد کاملا خواص گزنه و برگ زیتون را در درمان دیابت نمایان می کند. این دوگیاه مفید را می توانید به صورت دمنوش مصرف کنید.

بیشتر بخوانید:  خواص تمشک آبی

سایر خواص گزنه و برگ زیتون

برگ زیتون می تواند در افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر باشد. این گیاهان در طب سنتی برای قرن هاست که بعنوان حامی سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. قدرت آنتی اکسیدان های موجود در این گیاه بیشتر از 4 برابر آنتی اکسیدان های موجود در ویتامین سی است. به همین دلیل شما با مصرف دمنوشی که در آن از برگ زیتون استفاده شده باشد خطر ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا را تا حد زیادی در خود کاهش می دهید.
همچنین در برگ زیتون خواص ضد ویروسی وجود دارد. این خواص می توانند از شما در برابر بسیاری از بیماری های ویروسی محافظت کنند.
گزنه و برگ زیتون شامل خواص بسیار دیگری می باشند. با نوشیدن دمنوش این گیاهان و بهره بردن از خواص گزنه و برگ زیتون، خود را در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم کنید.
https://www.indigo-herbs.co.uk/natural-health-guide/benefits/olive-leaf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *