خواص چای ماسالا

خواص چای ماسالا

خواص چای ماسالا (Masala Tea ) می تواند برای بدن بسیار مفید باشد. نوشیدن یک فنجان چای ماسالا در طول روز می تواند سلامت شما را تضمین کند و شما را در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت کند. این چای شامل مواد متنوعی نظیر دارچین، زنجبیل، هل، میخک و فلفل سیاه می باشد. اگرچه ممکن است مواد متنوعی برای تهیه ی چای ماسالا به کار رود، اما دستور اصلی چای ماسالا شامل مواد نام برده می شود. البته شما بر اساس ترجیحات خود می توانید موادی را کم و یا زیاد کنید. چای ماسالا یک چای سنتی هندوستانی است. به دلیل استفاده از گیاهان پر خاصیت و سرشار از مواد معدنی، خواص چای ماسالا بسیار گسترده است. موادی مانند میخک، زنجبیل و دارچین که مواد اصلی تشکیل دهنده ی چای ماسالا هستند در طب سنتی جهت درمان بیماری های گوارشی مورد استفاده ی فراوانی قرار می گیرد.

چای ماسالا

خواص چای ماسالا و افزایش انرژی

چای سیاه ماده ی پایه ی تشکیل دهنده ی چای ماسالاست. درون این چای کافئین وجود دارد که باعث افزایش سطح انرژی بدن می شود. مصرف بیش از حد کافئین ممکن است به تنهایی باعث بروز اثرات جانبی بر بدن شود. اما مواد دیگری که در چای ماسالا وجود دارند باعث متعادل کردن اثر کافئین می شوند. چاشنی هایی که به همراه چای سیاه در تهیه ی چای ماسالا به کار می روند انرژی مورد نیازتان برای شروع یک روز عالی را تامین می کنند. چای ماسالا نقش محرک بی ضرری را دارد که با خیال راحت می توانید آن را مصرف کنید.

بیشتر بخوانید:  خواص دمنوش نعناع

خواص آنتی اکسیدانی چای ماسالا

از دیگر خواص چای ماسالا می توان به خواص آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد. همانطور که گفته شد چای سیاه ماده ی اصلی در تهیه ی چای ماسالا است. این چای حاوی ویژگی های آنتی اکسیدانی است. همچنین گل میخک و بعضی مواد دیگر که در تهیه ی این چای به کار می روند باعث کاهش کلسترول می شوند. چای ماسالا می تواند باعث افزایش میزان کلسترول خوب در بدن شود. همچنین این چای از قلب در برابر بیماری ها محافظت کرده و تاثیر مطلوبی روی کنترل ضربان قلب و فشار خون دارد.

خواص چای ماسالا در پیشگیری از سرطان

مطالعات نشان داده اند که چای ماسالا به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی، به پیشگیری از سرطان کمک می کند. زنجبیل و دارچین خواص ضد سرطانی دارند. سلول های سرطانی زمانی شکل می گیرند که تعداد سلول های مهاجم زیاد شده و باعث آسیب رساندن به سلول های سالم DNA می شود. این آسیب ها در مرحله ی اولیه می تواند توسط خواص چای ماسالا تحت کنترل در آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *