دمنوش نعناع

نتیجه تحقیقات علمی در درمان بیماریهای قلبی با چای سبز

مطمئناً تا کنون در مورد برگهای چای سبز و صد البته درباره خواص چای سبز شنیده اید، این گیاه بی نظیر و فوق العاده یک معجون طبیعی است که می توان گفت تقریباً برای هر مشکلی در بدن مفید و به درد بخور است، این گیاه با میزان بالای آنتی اکسیدان و ماده ای به نام کاتچین یک داروی ضد سرطان و یک جوانساز طبیعی پوست است.

دمنوش نعناع
از خواص چای سبز چه می دانید؟

تأثیر چای سبز در بیماریهای قلبی

چای سبز کاهنده کلسترول خون است، کلسترول یکی از عوامل مهم در ابتلا به بیماریهای قلبی بوده و با کاهش این فاکتور احتمال حملات قلبی نیز کاهش می یابد، بیماران قلبی می توانند با مصرف روزانه یک فنجان از این چای نسبت به بهبودی بیماری خود اقدام کنند.

پوستی صاف و جوان با مصرف چای سبز

وجود آنتی اکسیدان آنهم به مقدار قابل توجه در چای سبز، کمک می کند تا با جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست و همین طور محافظت از پوست در برابر عوامل مضر از جمله رادیکالهای آزاد، پوستی صاف داشته و به این ترتیب جوان داشته باشیم.

فلوراید عاملی مثبت برای استخوان ها

یکی دیگر از خواص چای سبز با توجه به میزان فلوراید موجود در آن جلوگیری از پوسیدگی و پوکی در دندانها و استخوانهاست.

عامل مبارزه با پارکینسون

آنتی اکسیدان همچنین مانعی برای تخریب سلولهای مغزی است، تخریب سلولهای مغزی عاملی برای بیماریهای مغزی از جمله پارکینسون است و چای سبز با وجود آنتی اکسیدان در پیشگیری از پارکینسون مؤثر است.

بیشتر بخوانید:  فواید دمنوش بلوبری

چای سبز بالابرنده مقاومت بدن

اگر مرتب سرما می خورید و بدن شما ضعیف است، چای سبز می تواند با وجود ویتامین C باعث بالارفتن مقاومت بدن شما شود، از چای سبز به شکل روزانه استفاده کنید و بدنتان را مقاوم سازی کنید.
موارد گفته شده تعدادی از خواص چای سبز بوده و البته باید گفت این گیاه دارویی خواص بسیار بیشتری برای بدن دارد با اینحال مصرف بیش از حد آن نیز مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد و توصیه همیشگی این است که در مصرف هیچ کدام از مواد غذایی و یا دارویی، چای ها و دمنوش ها و یا موارد دیگر زیاده روی نکنید و از آنها به میزان متعارف استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *