دمنوش نعناع

خواص دمنوش نعناع

خواص نعناع و تاثیرات مثبت آن بر بدن بر کسی پوشیده نیست. استفاده از نعناع چه به صورت خشک و چه به صورت تازه فواید زیادی دارد. همچنین دم کردن نعناع و گرفتن عصاره ی آن نیز بسیار رایج و پر استفاده است. دمنوش نعناع و دیگر دمنوش های گیاهی برای قرن هاست که به عنوان درمان طبیعی برای رنج وسیعی از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته اند و همچنین برای کمک و حمایت کردن از سلامت بدن مصرف این دمنوش ها بسیار موثر است.
به عنوان یک نوشیدنی تسکین دهنده و در عین حال خوشمزه چای نعناع که به طور قطع مملو از خواص نعناع می باشد، فواید سلامتی و درمانی فراوانی دارد؛ مخصوصا برای افرادی که دچار سر درد هستند، مشکلات سینوسی دارند و مشکلات مربوط به معده و شکم دارند، نعناع می تواند آرامش بخش و درمان مشکلات آنان باشد. از نعناع و خواص نعناع قرن هاست که به صورت یک داروی پزشکی استفاده می شود و به طورمتداول توسط گیاه شناسان، پزشکان مختلف و بقیه ی افرادی که در حیطه ی درمان فعالیت دارند برای بیماری های مختلفی به عنوان تونیک عمومی سلامتی و با فواید بسیاری برای بدن و ذهن پیشنهاد داده می شود. ممکن است نعناع را به صورت خشک و یا به صورت نعناع تازه در غذا ها دیده باشید و یا از آن استفاده کرده باشید، اما گرفتن عصاره ی نعناع و یا خوردن دمنوش نعناع رایج ترین شیوه ی استفاده از آن  است.

خواص نعناع

خواص نعناع در تسکین سردرد

برای بعضی از افرادی که از سردرد رنج می برند، مسکن ها کاملا غیر ضروری هستند. اگر شما هم سردرد دارید، ممکن است یکی از افراد خوش شانسی باشید که به مصرف مسکن ها نیاز نداشته باشید. دفعه ی بعدی که سردرد شدیدی داشتید، از خواص نعناع بهره ببرید و مقداری برگ نعناع تازه یا خشک را خورده و یا آن را دم کنید و از دمنوش نعناع به جای مصرف آسپرین بهره ببرید. بعد از مدتی خوردن یا نوشیدن آن خواهید دید که سردرد شما بدون هیچگونه اثر جانبی از بین رفته است. همچنین دمنوش نعناع برای متوقف کردن سردرد هایی که به دلیل استرس و یا قند پایین ایجاد شده اند بسیار موثر است.
دمنوش نعناع

خواص نعناع در تسکین درد معده

دمنوش نعناع بعضی مواقع با نام “شفا دهنده ی معده” شناخته می شود، چونکه به عنوان تسکین دهنده ی بسیاری از بیماری های معده و شکم شناخته شده است. بعضی از این بیماری ها شامل دل درد، ترشح اسید معده، گرفتگی معده، سوزش سر دل و معده درد می شوند. اگر بعد از خوردن یک وعده غذایی، قبل از رفتن به رخت خواب و یا زمانی که مشکلات معده دارید از دمنوش نعناع استفاده کنید، خواص نعناع معده ی شما را سلامت نگه می دارد و درد آن را تسکین می دهد.
بیشتر بخوانید:  دمنوش به لیمو – خواب آرام، تقویت کننده اعصاب، داروی گیاهی در درمان و تسکین بیماریها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *