خواص جای ارل گری

مهمترین خواص اری گری

خواص ارل گری بر بسیاری از مردم پوشیده است. افرادی که چای ارل گری (ٍEarl grey tea) را می نوشند معمولا آن را برای عطر و طعم خوبش انتخاب می کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید چای ارل گری فراتر از عطر و طعم است. ارل گری می تواند در بسیاری از بیماری ها نقش درمانی را ایفا کند و مانند دارو باشد. همچنین این گیاه در پیشگیری بسیاری از بیماری ها موثر است. خواص ارل گری می تواند برای سلامت دندان ها، کمک به هضم غذا، مبارزه با اضطراب و افسردگی، بالا بردن سطح انرژی بدن، جلوگیری از سرطان، کاهش وزن، جلوگیری از نارسایی های قلبی وکاهش استرس مناسب باشد. در ادامه بیشتر در مورد این ویژگی ها صحبت می کنیم.

تاثیر خواص ارل گری بر دندان ها

این چای حاوی مقادیر زیادی کاتچین است. کاتچین آنتی اکسیدانی است که با عفونت های دهانی مبارزه می کند. همچنین فلوراید هم دیگر ماده ی مغذی موجود در چای ارل گری است. فلوراید به این خاطر که از حفره حفره شدن دندان ها جلوگیری می کند برای شما مفید است. بنابراین ارل گری می تواند به عنوان یک ماده ی طبیعی، دوز فلوراید روزانه و مورد نیاز شما را فراهم کند.

خواص ارل گری در مقابله با سرطان

ارل گری شامل مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان هاست که به بدن ما در جنگیدن با رادیکال های آزادی کمک می کند. رادیکال های آزاد باعث بیماری هایی نظیر سرطان می شوند. بنابراین نوشیدن این چای خوش عطر و طعم می تواند شانس بزرگی برای مبتلا نشدن به سرطان باشد.
بعنوان یک نکته کوتاه و مهم می توان اشاره کرد که این آنتی اکسیدان ها برای پوست بدن مفید هستند. وجود این آنتی اکسیدان ها به پوست کمک می کند سلامت و جوان باقی بماند. رادیکال های آزاد به پوست آسیب جدی می رسانند.

بیشتر بخوانید:  خواص چای آلبالو در سلامت بدن

خواص ارل گری در جلوگیری از بیماری های قلبی

خبر خوش این است که نوشیدن تقریبا سه فنجان چای ارل گری در روز خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. در جریان یک سری از مطالعات بر روی خواص ارل گری، محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف سه فنجان چای ارل گری در طول روز باعث کاهش سطح تری گلیسیرید خون شده و کلسترول خوب یا همان HDL را افزایش می دهد. همچنین یک سری مطالعات دیگر نشان می دهد که بهره بردن از خواص ارل گری و مصرف چای ارل گری به طور روزانه به مدت یک ماه، باعث کاهش کلسترول بد یا LDL می شود.
همچنین جالب است بدانید که مصرف این چای باعث بهبود سیستم ایمنی می شود و به طور طبیعی برای درمان سرماخوردگی مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *